محصولات چوب پلاستیک این روزها متقاضیان زیادی دارد. کسانی که به دنبال دکوراسیون داخلی متفاوت و به صرفه هستند و کسانی که دوست دارند دوام و امنیت بخش خارجی ساختمان را بالا ببرند، هر دو از طرفداران استفاده از چوب پلاستیک به حساب می‌روند. در این مقاله با انواع موارد استفاده از چوب پلاست در دکوراسیون داخلی و خارجی آشنا خواهید شد.

محصولات چوب پلاستیک به عنوان کفپوش

آشنایی با انواع کفپوش‌ها و مقایسه مزایا و معایب آن‌ها با هم کافی است تا به این نتیجه برسید که یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کفپوش منزل یا محیط اداری، کفپوش ساخته شده از محصولات چوب پلاستیک است. کفپوش چوب پلاست مزایای زیادی دارد؛ از جمله اینکه با تردد زیاد و حرکت دادن مداوم اشیایی مثل میز و صندلی خط و خش نمی‌افتد و ظاهرش را به زیبایی روز اول حفظ خواهد کرد. به همین دلیل است که مشاوران دکوراسیون استفاده از چوب پلاستیک را به عنوان کفپوش محیط‌های شلوغ و اداری پیشنهاد می‌دهند؛ چون با دوام بیشتر باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های بازسازی و ترمیم خواهد شد.

سقف کاذب چوبی

مدتی است که مزایای سقف کاذب چوبی نسبت به سایر سقف‌ها دلایل کافی به طراحان دکوراسیون داخلی داده است تا سراغ این مدل سقف بروند. در این میان استفاده از محصولات چوب پلاستیک نظر عده زیادی را به خودش جلب کرده است.

یکی از دلایل ارجح دانستن سقف کاذب وود پلاست نسبت به سایر متریال‌ها مقاومت بالای آن نسبت به لانه‌گزینی حشرات است. کسانی که در گذشته از سقف کاذب چوبی استفاده کرده باشند، احتمالا بعد از مدتی متوجه تردد بیشتر حشره‌ها شده‌اند؛ دلیل این اتفاق به مناسب بودن بستر چوب معمولی برای رشد و لانه گزینی حشرات است. در حالی که چوب پلاست چنین امکانی برای جانوران موذی فراهم نمی‌کند و به همین دلیل تمیزتر و بهداشتی‌تر از سایر انواع سقف‌های کاذب است.

نمای ساختمان چوب پلاست

سومین کارکرد از مجموعه موارد استفاده از محصولات چوب پلاستیک به نمای ساختمان مربوط می‌شود. حتما شما هم متوجه شده‌اید که انواع نمای ساختمان بعد از مدتی به دلیل تغییرات آب و هوایی از شکل می‌افتند و خراب می‌شوند. بعضی وقت‌ها هم آلودگی هوا ظرف مدت بسیار کوتاهی نمای ساختمانی را که برای زیبایی آن هزینه زیادی شده است؛ کثیف و آلوده می‌کند؛ طوری که انگار نه انگار این ساختمان نوساز است یا به تازگی بازسازی شده است.

محصولات چوب پلاستیک در ساختمان

در چنین شرایطی بهترین گزینه برای نمای ساختمان، نمای چوب پلاست است. نمای چوب پلاست مقاومت بسیار بالایی نسبت به تغییرات آب و هوایی از جمله برف، باران، تابش شدید نور خورشید و موارد مشابه دارد. به همین دلیل یک سرمایه‌گذاری امن به حساب می‌آید. از طرف دیگر ظاهر چوب پلاستیک نسبت به دیگر متریال‌ها تمیزتر است و راحتتر هم تمیز می‌شود. به همین دلیل گزینه بسیار مناسبی برای نمای ساختمان به حساب می‌رود.

استفاده از نرده چوب پلاست

چه در دکوراسیون داخلی و چه در فضای بیرونی نرده‌ها نقش مهمی در زیبایی و حفظ امنیت محیط ایفا می‌کنند. در دکوراسیون داخلی ویلاها و خانه‌های دوبلکس استفاده از نرده چوب پلاستیک هم از لحاظ مقاومت و هم از نظر زیبایی بسیار کارآمد است و می‌تواند سال‌های سال بدون تغییر در ظاهر در محیط داخلی بماند.

  • برای نرده راهروها و پاگردهای ساختمان هم استفاده از محصولات چوب پلاستیک ایده خوبی است؛ چون به مرور زمان و با رفت و آمد زیاد می‌تواند ظاهر زیبایش را حفظ کند و نیازی هم به رنگ زدن یا ترمیم پیدا نخواهد کرد.
  • در نهایت نوبت به نرده فضاهای بیرونی مثل کافی شاپ‌ها یا رستوران‌ها سر باز می‌رسد. نرده چوب پلاست در این محیط‌ها هم امتحان خودش را پس داده است و علاوه بر مقاومت نسبت به تغییرات آب و هوایی، به دلیل تنوع رنگ و مدل به راحتی با میز و صندلی‌ها و سایر المان‌های دکوراتیو ست خواهد شد. به همین دلیل است که چه به عنوان نرده ویلا در مناطق شرجی و چه به عنوان نرده یک رستوران لوکس، استفاده از چوب پلاست بیشتر از متریال‌های دیگر توصیه می‌شود.

مبلمان چوبی در فضاهای مختلف

از دیگر کارکردهایی که محصولات چوب پلاستیک دارد، قابلیت استفاده از آن در ساخت مبلمان چوبی انواع فضاهای مختلف مثل روف گاردن یا بام سبز، آلاچیق و پرگولا و تراس سبز است.

در سال‌های اخیر نصب آلاچیق تنها محدود به فضای سبز خارج از منازل نمی‌شود و بسیاری از ویلاها، خانه‌ها و حتی اداره‌های حیاط‌دار برای ایجاد محیطی زیبا و دلنواز از نصب آلاچیق و پرگولا کمک می‌گیرند. از طرف دیگر استفاده از روف گاردن هم نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده و بسیاری افراد دوست دارند از فضای پشت بام که اغلب بدون استفاده می‌ماند، برای درست کردن یک محیط سبز و زیبا کمک بگیرند.

استفاده از محوطه تراس برای درست کردن یک محیط دنج و رویایی هم هر روز بیشتر از پیش جا می‌افتد. چه آلاچیق، چه روف گاردن و چه تراس سبز هر سه برای ایجاد اسباب آسایش و راحتی ساکنان یا مراجعه کنندگان به مبلمان نیاز دارند؛

 اما با توجه به رو باز بودن این محیط‌ها و قرار داشتن آن‌ها در معرض انواع شرایط آب و هوایی انتخاب جنس مبلمان بسیار اهمیت دارد. درست همین جاست که نظر طراحان دکوراسیون به مبلمان چوب پلاست جلب می‌شود؛ مبلمانی که در هر نوع شرایط آب و هوایی استایل و زیبایی خودشان را حفظ می‌کنند و نمی‌گذارند باد و باران هزینه خرید مبلمان جدیدی را روی دست شما بگذارد.

چوب پلاست در محوطه سازی استخرها

شاید اسم ترموود به گوشتان خورده باشد؛ متریالی که ویژگی‌های منحصر به فردی دارد؛ از جمله اینکه نسبت به رطوبت و خیسی بسیار مقاوم است. ترموود که در خانواده محصولات چوب پلاستیک قرار دارد؛ یکی از بهترین جنس‌ها برای به کار رفتن در محیط‌های استخرها و پارک‌های آبی است. دوام این متریال بسیار بالاست و از نظر بهداشتی هم کارکرد خوبی دارد.

چوب پلاستیک و اندازه ویلا

یکی از ویژگی‌های مهم ویلاها مساحت آن‌هاست. ویلاها محیط بسیار وسیعی دارند و همین مسئله هم باعث می‌شود، شرایط خاص و ویژه‌ای در موردشان وجود داشته باشد. یکی از این شرایط نیاز به سیستم گرمایشی و سرمایشی قوی است که بتواند از پس گرم کردن یا خنک کردن محیط بزرگ بربیاید؛ البته که پیدا کردن این سیستم کار سختی نیست؛ اما برآمدن از پس هزینه‌های انرژی کار آسانی نخواهد بود. گرمایش و سرمایش فضای بزرگ مستلزم مصرف بیشتر انرژی و به دنبال بالا رفتن هزینه‌های مصرفی است. درست همین جاست که اهمیت استفاده از چوب پلاستیک خود را نشان می‌دهد؛

 یکی از ویژگی‌های مهم چوب پلاست این است که درست مثل چوب به صورت عایق حرارتی عمل می‌کند؛ یعنی در فصل سرد گرمتر و در فصل گرم خنکتر خواهد بود. به همین دلیل هم پیشنهاد می‌کنیم در ساخت ویلای خود استفاده از چوب پلاستیک را به عنوان یکی از مسائل مهم و کاربردی مد نظر داشته باشید تا بتوانید در هزینه‌های بعدی صرفه‌جویی کنید.

سابقه حرفه‌ای ۱۵ ساله شرکت چوپکس

شرکت چوپکس ۱۵ سال است که انواع دکوراسیون داخلی و خارجی محیط‌های مختلف را در پروژه‌های چوپکس اجرا کرده است؛ پروژه‌هایی که شامل استفاده از چوب پلاستیک در کفپوش، نمای ساختمان، سقف کاذب، مبلمان، نرده، روف گاردن، تراس سبز، آلاچیق و پرگولا بوده است. چنانچه دوست دارید از کارکردهای محصولات چوب پلاستیک که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، استفاده کنید؛ مشاوران چوپکس در انتخاب بهترین‌ها کمکتان خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *