خانه معماری داخلی پانل های چوبی و کاربرد آن ها در دکوراسیون منزل

پانل های چوبی و کاربرد آن ها در دکوراسیون منزل

پانل های چوبی

چوب از انواع متریال های پرکاربرد در ساختمان سازی به شمار می رود و از این متریال در طراحی داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود. در ادامه با کاربرد پانل های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل آشنا خواهید شد که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید.

کاربرد پانل های چوبی در طراحی داخلی منزل

پنل هایی که به وسیله چوب ساخته می شوند دارای زیبایی و جذابیت بی نظیری می باشند و اگر در دکوراسیون داخلی به کار گرفته شوند زیبایی و جذابیت دکوراسیون را تکمیل می کنند. از پنل های چوبی در دکوراسیون داخلی برای پوشش دیوار و کف و سقف استفاده می شود همچنین پنل های چوبی در انواع طیف های قهوه ای روشن تا تیره موجود می باشند و دارای جلوه ای براق می باشند و شما می توانید آن ها را به راحتی جایگزین چوب های قدیمی کنید و دکوراسیون چوبی مدرن و در عین حال زیبایی را در قسمت های مختلف منزل خود ایجاد نمایید.

پنل های چوبی

از پانل چوبی در دکوراسیون داخلی منزل چه استفاده ای می توان کرد ؟

۱٫ پوشاندن سقف و دیوار 

انواع ساعت دیواری

یکی از کاربردهای اصلی پنل چوبی استفاده از آن در دیوار و سقف قسمت های مختلف منزل می باشد و شما می توانید پنل سقفی را از به صورت باریک تر از پنل دیواری انتخاب نمایید همچنین می توانید به صورت برعکس نیز عمل کنید که در این صورت جذابیت طراحی داخلی منزل با چوب تکمیل می شود و فضایی متفاوت در بخش های مختلف منزل ایجاد می گردد.

پوشاندن دیوار و سقف با پنل چوبی

۲٫ تفکیک کردم فضا به کمک پانل چوبی

مبل و میز

اگر شما تمایل دارید بخشی از اتاق نشیمن یا اتاق خواب را از سایر قسمت های اتاق جدا نمایید می توانید از پنل چوبی رنگ تیره یا روشن استفاده نمایید. اگر فضای اتاق مورد نظرتان کوچک می باشد بهتر است برای دلباز و روشن تر به نظر رسیدن فضا از پنل های چوبی رنگ روشن استفاده نمایید.

دکوراسیون چوبی

۳. طراحی دکوراسیون روستیک با پنل های چوبی

در سبک دکوراسیون روستیک المان های قدیمی با المان های مدرن ترکیب می شوند و در این سبک دکوراسیون اغلب از پنل های چوبی برای پوشاندن دیوار و سقف و کفپوش منزل استفاده می شود.

دکوراسیون روستیک

۴٫ ایجاد نمایی سه بعدی با پنل های چوبی

یکی از مدرن ترین روش های استفاده از پنل چوبی ایجاد نمایی سه بعدی توسط این متریال می باشد و انجام این کار آسان است و به خوبی با سبک دکوراسیون مدرن همخوانی و مطابقت دارد. برای ایجاد نمایی سه بعدی می توانید انواع پانل های چوبی بزرگ با ارتفاعی متفاوت یا پنل چوبی کوچک با سایز های مختلف را انتخاب نمایید.

پانل چوبی سه بعدی

۵٫ پنل های چوبی رنگ روشن

اگر تمایل دارید در فضای اتاق مورد نظرتان حس تازگی و سرزندگی ایجاد نمایید بهتر است از این رنگ پنل ها استفاده نمایید همچنین برای ایجاد فضایی دنج در مکان های مختلف منزل خود می توانید رنگ پنل را از بین طیف های روشن انتخاب نمایید. استفاده از پنل رنگ روشن در قسمت سقف و دیوارها و کفپوش باعث می شود تا نور طبیعی در اتاق بیشتر منعکس شود همچنین این پنل ها هیچوقت ظاهری قدیمی به خود نمی گیرند.

پنل چوبی رنگ روشن

۶٫ استفاده از پنل چوبی در اتاق های مختلف

از مهم ترین مزیت این پنل ها این است که از آن ها می توانید در قسمت های مختلف منزل خود نظیر راهرو و اتاق نشیمن و اتاق خواب و سرویس بهداشتی و حمام و آشپزخانه استفاده نمایید و اگر شما احساس کردید که از کاشی یا سرامیک ها خسته شده اید می توانید پنل های چوبی را جایگزین این متریال ها کنید.

دکوراسیون داخلی منزل با پنل چوبی

۷٫ طراحی قسمت پشتی تخت خواب با پنل های چوبی

تخت خواب در هر اتاق خوابی نقطه کانونی به شمار می رود و یکی از روش های کاربردی برای تزیین این نقطه کانونی استفاده از پنل چوبی می باشد و شما می توانید به کمک پنل چوبی رنگ روشن یا رنگ تیره قسمت پشت تخت خواب را تزیین نمایید.

تزیین دیوار پشت تخت با پنل چوبی

۸٫ کاربرد پانل چوبی در دیوار و سقف

اگر شما تمایل دارید به یکنواختی در طراحی داخلی برسید می توانید از پانل چوبی با طرح و رنگی مشابه در دیوار و سقف استفاده نمایید همچنین می توانید به کمک انتخاب رنگی مناسب برای پنل چوبی ابعاد منزل را کوچک یا بزرگ تر نشان دهید.

کاربرد پانل های چوبی در دکوراسیون روستیک

۹٫ کاربرد پنل چوبی در طراحی راهروی ورودی

پنل های چوبی در انواع طرح ها با خطوط افقی یا عمودی موجود می باشند و شما می توانید به کمک این پنل ها فضای راهرو و بخش های مختلف منزل را بزرگ یا کوچک تر نشان دهید همچنین اگر تمایل دارید راهروی ورودی بزرگ تر به نظر برسد بهتر است در فضای این بخش از منزل از پنل ها با خطوط عمودی استفاده نمایید. از این متریال ها می توانید در پاسیو و بالکن یا تراس استفاده نیز نمایید.

طراحی داخلی راهرو ورودی منزل با پنل چوبی

۱۰٫ تزیین قسمت بالایی شومینه با پانل چوبی

یکی از مناسب ترین متریال ها برای تزیین قسمت بالایی شومینه استفاده از پنل چوبی می باشد و شما می توانید با تزیین این بخش آن را به نقطه کانونی تبدیل نمایید علاوه بر این تزیین شومینه با پنل چوبی نسبت به تزیین شومینه با متریال هایی نظیر سنگ یا آجر ارزان تر می باشد.

تزیین شومینه با پنل چوبی

مدل های پانل چوبی

پنل های چوبی دارای مدل های مختلفی می باشند و استفاده از آن ها باعث می شود تا قسمت های مختلف منزل دارای دکوراسیونی خاص و گرم و صمیمی شود. در صورت تمایل می توانید طرح و رنگ پنل را برای دیوار و سقف و کفپوش به صورت مشابه انتخاب نمایید همچنین می توانید طرح و رنگ پنل سقف و کف را با یکدیگر ست نمایید و برای پوشاندن دیوارها نیز از پنل با طرح و رنگی متفاوت استفاده نمایید که انتخاب طرح و رنگ پنل های چوبی به سلیقه شخصی و ابعاد اتاق مورد نظر شما بستگی دارد.

از پنل های چوبی در دکوراسیون های مدرن و امروزی استفاده می شود همچنین می توانید به کمک این پنل ها ترکیبی از دکوراسیون روستیک و مدرن را در بخش های مختلف منزل خود ایجاد نمایید.

کاربرد پانل های چوبی در دیزاین داخلی منزل

طراحی داخلی منزل با پانل های چوبی طراحی دکوراسیون راهرو با پنل چوبی دکوراسیون اتاق خواب چوبی طراحی داخلی منزل با پنل چوبی طراحی داخلی اتاق خواب تزیین شومینه با پنل چوبی دکوراسیون اتاق خواب با پنل چوبی دکوراسیون اتاق خواب چوبی دکوراسیون چوبی اتاق خواب دکوراسیون نشیمن چوبی دکوراسیون نشیمن چوبی دکوراسیون چوبی دیزاین داخلی منزل با پانل چوبی جداسازی منزل با پانل چوبی کاربرد پنل در دیزاین داخلی منزل دکوراسیون راهرو ورودی با پنل چوبی دکوراسیون چوبی دیزاین داخلی منزل با پنل چوبی دکوراسیون اتاق خواب با پنل چوبی

در این مطلب با انواع کاربرد پانل های چوبی در طراحی داخلی منزل و مدل هایی از پنل چوبی آشنا شدید که امیدواریم با ایده گرفتن از آن ها بتوانید دکوراسیونی متفاوت و کاربردی را در بخش های مختلف منزل خود ایجاد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *