خانه دکوراسیون اتاق خواب دکوراسیون اتاق خواب های کوچک با طراحی مدرن و اصولی

دکوراسیون اتاق خواب های کوچک با طراحی مدرن و اصولی

دکوراسیون اتاق خواب های کوچک با طراحی اصولی و شیک

یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش ها در هر خانه ای اتاق خواب است که برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک و بزرگ باید دقت و خلاقیت لازم را به خرج دهید تا بتوانید دکوراسیونی شیک و متفاوت را برای فضای اتاق خواب تان طراحی کنید.

همه انسان ها یک سوم از عمر خود را در خواب سپری می کنند بنابراین طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب باید به گونه ای انجام شود که شما در فضای اتاق خواب تان احساس آرامش و امنیت بیشتری کنید.

دکوراسیون داخلی شیک اتاق خواب های کوچک

طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک و زیبا

اغلب افراد تصور می کنند برای داشتن طراحی دکوراسیون شیک و کاربردی در اتاق خواب باید فضای اتاق خواب بزرگ باشد در صورتی که این تصور نادرست است اگر شما نکات اصولی را در هنگام طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک رعایت کنید شاهد بوجود آمدن دکوراسیونی مدرن و کاربردی در فضای اتاق خواب تان خواهید بود.

دکوراسیون داخلی زیبا و متفاوت اتاق خواب کوچک

چیدمان اتاق خواب کوچک با کمک ایده های کاربردی

برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب قبل از هر چیز باید وسایل مورد نیاز نظیر پرده و سرویس خواب و فرش و … را تهیه کنید. بهتر است وسایل اتاق خواب بر اساس ابعاد اتاق خواب انتخاب شود تا فضای کافی برای قرار دادن همه وسایل در فضای اتاق خواب وجود داشته باشد.
تخت خواب یکی از مهم ترین اجزاء در هر اتاق خوابی است بنابراین بهتر است اندازه تخت خواب را بر اساس ابعاد اتاق خواب انتخاب کنید. تخت خواب های فلزی و یا فرفرژه از انواع تخت خواب های مناسب برای اتاق خواب های کوچک هستند این مدل تخت خواب ها بر خلاف تخت خواب چوبی و ام دی اف فضای کمتری را اشغال می کنند. همچنین در فضای اتاق خواب کوچک بهتر است از وسایل چند منظوره نظیر مدل مبل تختخواب شو و مدل مبلمان و یا تخت خواب های تاشو استفاده کنید.

دکوراسیون خاکستری اتاق خواب کوچک

دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک

نورپردازی اتاق خواب کوچک

دکوراسیون مدرن و شیک اتاق خواب کوچک

نورپردازی شیک و مدرن اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک

طراحی دکوراسیون مدرن اتاق خواب کوچک

دکوراسیون داخلی زیبا و کاربردی اتاق خواب های کوچک

اگر اتاق خواب شما فضای کافی برای قرار دادن میز آرایش و یا دراوری بزرگ را ندارد می توانید از قفسه ها و یا شلف های دیواری برای قرار دادن وسایل مورد نیاز خود استفاده کنید. قفسه های دیواری هیچگونه فضایی از کف اتاق خواب را اشغال نمی کنند و شما می توانید قاب عکس و کتاب و وسایل تزیینی و دکوری و سایر اشیاء مورد نیاز خود را در این قفسه ها قرار دهید. بهتر است شلف ها و یا قفسه های دیواری را روی دیوار تخت نصب کنید تا دیوار های اتاق تان خالی نباشند.
برای ایجاد فضایی مطبوع و آرامش بخش می توانید از گیاهان زیبا و شاداب در فضای اتاق خواب استفاده کنید. گلدان های کوچک با گل ها و گیاهان کم حجم می توانند برای فضای اتاق خواب انتخاب ایده آل و مناسب باشند.

اجرای دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک

دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک

دکوراسیون مدرن و شیک اتاق خواب کوچک

دکوراسیون زیبا و جذاب اتاق خواب کوچک

دکوراسیون داخلی شیک و کاربردی اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب سفید

رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک

علاوه بر چیدمان صحیح وسایل تاثیر رنگ ها و نورپردازی در اتاق خواب های کوچک را نباید نادیده گرفت. بهتر است برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک از رنگ های روشن و ملایم و آرامش بخش استفاده کنید. رنگ اتاق خواب کوچک را می توانید از بین رنگ های روشن نظیر زرد و سفید و آبی و کرم و … انتخاب کنید. رنگ های روشن و ملایم علاوه بر اینکه باعث بزرگ تر به نظر رسیدن فضای اتاق خواب می شوند می توانند برای فضای اتاق خواب شما آرامش و شادابی را به ارمغان بیاورند. در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب با متراژ کوچک هرگز از رنگ های تیره استفاده نکنید زیرا این رنگ ها باعث کوچک تر به نظر رسیدن فضای اتاق خواب می شوند و علاوه بر این فضای اتاق خواب با این رنگ های تیره دلگیر به نظر می رسد.

طراحی داخلی شیک و مدرن اتاق خواب های کوچک

دکوراسیون خاکستری اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

دکوراسیون زیبا و مدرن اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

در این مطلب با انواع ایده های کاربردی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک آشنا شدید که امیدواریم با کمک این ایده ها بتوانید به دکوراسیون مدرن و دلخواه خود در فضای اتاق خوابتان دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.