خانه دکوراسیون اتاق خواب چیدمان تخت خواب در اتاق خواب و اصول که باید رعایت کنید

چیدمان تخت خواب در اتاق خواب و اصول که باید رعایت کنید

چیدمان تخت خواب

تختخواب از انواع وسایل اصلی در فضای اتاق خواب به شمار می رود از این رو بهتر است شما در هنگام چیدمان تخت خواب در فضای اتاق نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید دکوراسیونی کاربردی و آرامش بخش را در فضای اتاق خواب منزل تان ایجاد کنید.

ترفندهایی برای چیدمان تخت خواب

تخت خواب ها در انواع طرح های تخت خواب دو نفره و تخت خواب یک نفره موجود می باشند و شما می توانید با توجه به نیاز خود از بین این طرح ها ، تختخوابی مناسب را برای قرار دادن در فضای اتاق انتخاب نمایید همچنین قرار دادن تختخواب در قسمت مناسبی از فضای اتاق از اهمیت زیادی برخوردار است به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم روش هایی برای قرار دادن تختخواب در فضای اتاق را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم.

اصول چیدمان تخت خواب

کهن استیل

چیدمان تختخواب در فضای اتاق خواب

۱٫ تخت خواب را در مکانی قرار دهید که از درب ورودی اتاق خواب قابل دید نباشد.

۲٫ بر اساس اصول فنگ شویی اتاق خواب ، تخت خواب باید در مکانی قرار بگیرد که فرد در هنگام خواب احساس راحتی و آسایش بیشتری داشته باشد و بهتر است روی دیوار پشت تخت خواب پنجره و درب و کمد دیواری نباشد زیرا این وسایل باعث می شوند تا آرامش افراد بهم بخورد.

۳٫ تخت خواب را در مکانی قرار دهید که کامل ترین و بهترین دیدها را در هنگام دراز کشیدن روی آن داشته باشید.

قرار دادن تخت خواب در فضای اتاق خواب

اجرای دکوراسیون داخلی

۴٫ تخت خواب را به گونه ای قرار دهید که از دو طرف با دیوار دارای فاصله ای مناسب باشد.

۵٫ بهتر است آینه و میز آرایش را به گونه ای در فضای اتاق خواب قرار دهید که از روی تخت خواب نتوانید درون آینه و روی میز آرایش را ببینید.

۶٫ تخت خواب را در مکانی قرار دهید که در هنگام رفت و آمد در فضای اتاق پاهایتان به گوشه های پایینی آن برخورد نکنند.

قرار دادن تخت خواب دو نفره در فضای اتاق خواب

۷٫ اگر فضای اتاق خواب شما کوچک است می توانید از تخت خواب تاشو استفاده نمایید و این مدل تخت خواب را در مکانی قرار دهید که بتوانید به راحتی آن را باز و بسته نمایید. توجه داشته باشید که تخت خواب تاشو را باید از بین طرح های با کیفیت انتخاب نمایید تا در زمان باز و بسته شدن آن آسیبی به تخت خواب وارد نشود.

تخت خواب تاشو

۸٫ اگر از اتاق مشترکی برای فرزندان خود استفاده می کنید باید فضایی مناسب را بین دو تخت خواب در نظر بگیرید تا رفت و آمد در فضای اتاق راحت تر باشد.

تخت خواب یک نفره

در این مطلب با نحوه قرار دادن تخت خواب در فضای اتاق خواب های کوچک و بزرگ آشنا شدید که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.