خانه دکوراسیون کامل خانه دکوراسیون خانه آپارتمانی استفاده بهینه از فضا در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده بهینه از فضا در طراحی دکوراسیون داخلی

اهمیت فضا در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده درست و بهینه از فضا در طراحی دکوراسیون داخلی خانه یکی از پر اهمیت ترین بخش های طراحی دکوراسیون داخلی است مخصوصا اگر خانه شما دارای ابعاد کوچکی باشد، امروز قصد داریم با مثال های تصویری نحوه استفاده بهینه از فضا در طراحی دکوراسیون را با هم بررسی کنیم تا ضمن مرور قوانین استفاده از فضا با اهمیت شناخت فضا و فضا سازی در طراحی دکوراسیون داخلی بیشتر آشنا شوید، لطفا ما را در ادامه همراهی کنید.

 

 

انواع ساعت دیواری

اهمیت فضا سازی و شناخت فضا در طراحی دکوراسیون داخلی :

تا به حال مقاله های بی شماری در مورد استفاده بهینه از فضا در طراحی دکوراسیون داخلی منتشر شده است و حتما شما نیز اگر کمی علاقه و جسارت در طراحی دکوراسیون داخلی داشته اید به آن ها توجه کرده اید و در طراحی دکوراسیون داخلی منزل آنها را به کار بسته اید. در این مطلب نیز ما قصد داریم به اهمیت فضا در طراحی دکوراسیون داخلی منزل بپردازیم با این تفاوت که برای درک بهتر موضوع مثال های تصویری ارائه شده مربوط به یک طراحی است که باعث می شود درک بهتری از بهینه سازی فضا در طراحی دکوراسیون منزل داشته باشید. قدم اول برای موفقیت در استفاده بهینه از فضا شناخت نیازها و محدودیت های ماست، به عکس زیر توجه کنید: وجود کتابخانه، آکواریوم، قفسه دیواری برای اجسام دکوری، میز نهار خوری، مبلمان و میز تلویزیون از جمله مواری هستند که در هال و پذیرایی نسبتا کوچک جای گرفته اند که با طراحی ایده آل مانع از شلوغی و آشفته به نظر رسیدن خانه شده است استفاده از کف پوش تیره و دیوارهای روشن نیز از جمله تکنیک هاییست که اگرچه چند سالیست مورد استفاده قرار میگیرد اما به خاطر کاربردی بودن و نیز بازده ای بالا در این طراحی نیز به چشم میخورد.

اهمیت فضا در طراحی دکوراسیون داخلی

در تصویر زیر استفاده از آکواریوم هنگامی زیبایی بیشتری می یابد که می بینیم به خوبی توانسته است به عنوان یک پارتیشن یا جدا کننده مسئولیتی بیشتر از زیبایی و پراکنده کردن احساس آرامش در خانه داشته باشد و با ایجاد جداسازی فضای راهرو در حالی که نورپردازی مناسبی برای راهرو خانه نیز محسوب می شود فضای مرده ای را در خانه احیا کرده است.

مبل و میز

اهمیت فضا در طراحی دکوراسیون داخلی

نکته ای دیگر در استفاده مناسب از فضا در طراحی دکوراسیون منزل انتخاب مکانی مناسب برای مبلمان و میز نهارخوری است زیرا باید مسیرهای رفت و آمد و دسترسی به لوازم منزل را مختل نکنند ضمن اینکه مبلمان ها مکانی برای هم نشینی و کپ و گفتمان ها بین اعضای خانواده و میهمانان است و باید مکانی با نور پردازی مناسب و دسترسی ایده آل باشد.

اهمیت فضا در طراحی دکوراسیون داخلی

شناخت فضا در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و بهینه سازی فضا در آشپزخانه یکی از مهمترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی منزل است همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید استفاده از کابینت ها با حداکثر استفاده از فضای دیوار و جابه جایی ماکروفر در میان کابینت، توانسته است نظم و ترتیب مناسبی به آشپزخانه کوچک بدهد. استفاده از کف پوش تیره و کابینت های روشن نیز باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه گشته است.

اهمیت فضا در طراحی دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب نیز همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می نمایید با استفاده بهینه از فضا، تخت خواب دونفره در کنار تخت نوزاد و نیز ایجاد فضایی برای قرارگیری میز کامپیوتر و طراحی زیبای قفسه های دیواری و مکانی برای قرارگیری تلویزون با فضای جایگیری ایده آل از جمله مواردیست که در فضاسازی این اتاق خواب به چشم می خورد در چند تصویر زیر با نماهای مختلف این اتاق خواب آشنا میشوید.

اهمیت فضا در طراحی دکوراسیون داخلی

اهمیت فضا در طراحی دکوراسیون داخلی

اهمیت فضا در طراحی دکوراسیون داخلی

به نظر شما اهمیت به استفاده بهینه از فضا در طراحی دکوراسیون داخلی تا چه اندازه موجب موفقیت شما در طراحی دکوراسیون داخلی می شود؟ پاسخ این سوال را می توان با مشاهده چند طراحی ناموفق به خوبی دریافت.

۲ دیدگاه ها

 1. RmN

  اکتبر 15, 2013 در 3:54 ب.ظ

  KheYli GhasHaNgaN MaMnUn

  پاسخ دادن

 2. دیوووونه

  آوریل 17, 2015 در 5:03 ب.ظ

  عالی بود

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *