خانه مبلمان ۶ قانون طلایی برای چیدمان کاناپه در اتاق پذیرایی

۶ قانون طلایی برای چیدمان کاناپه در اتاق پذیرایی

چیدمان کاناپه

کاناپه بزرگ ترین وسیله در اتاق نشیمن یا پذیرایی می باشد از این رو اولین چیزی که در فضای این بخش از منزل باید جایگذاری شود کاناپه می باشد. تعیین مکانی مناسب برای چیدمان کاناپه در برخی از اتاق های نشیمن کار آسانی نیست ولی در برخی از نشیمن ها نیز می توان برای قرار دادن کاناپه مکان مناسبی را در نظر گرفت.

اصول چیدمان کاناپه

کاناپه و مبل شزلون و صندلی ریلکسی از انواع لوازم کاربردی برای منازل به شمار می روند و شما می توانید با قرار دادن این وسایل در فضای نشیمن یا پذیرایی مکانی آرامش بخش را برای استراحت اعضای خانواده تان ایجاد نمایید.

چیدمان کاناپه در فضای منزل

کاناپه را در چه مکانی از اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی می توان قرار داد ؟

۱٫ در هنگام چیدمان وسایل خانه باید تعادل و توازن را مد نظر داشته باشید و اگر همه اثاثیه بزرگ و سنگین را در یک سمت از اتاق بچینید در کل فضای اتاق عدم توازن به چشم می خورد. از آنجایی که کاناپه فضای زیادی را اشغال می کند جزء لوازم بزرگ به شمار می رود بهتر است شما اثاث دیگری به بزرگی کاناپه را در روبروی آن قرار بدهید تا توازن برقرار شود به همین دلیل اغلب افراد دو عدد صندلی را در روبروی کاناپه قرار می دهند.

انواع ساعت دیواری

نحوه چیدمان کاناپه

۲٫ با توجه به اینکه کاناپه بزرگ است به همین خاطر ممکن است در مسیر رفت و آمد مشکلاتی را ایجاد نماید از این رو بهتر است شما بین کاناپه و میز عسلی یا بین کاناپه و صندلی ها به اندازه دو قدم فاصله قرار بدهید تا مسیر رفت و آمد باز نگه داشته شود تا بتوانید بدون سختی از یک سوی اتاق به سوی دیگر آن بروید.

اصول قرار دادن کاناپه در دیزاین داخلی

مبل و میز

۳٫ اگر در فضای منزل شما محدودیت جا وجود ندارد می توانید بین دیوار و کاناپه مقداری فضای خالی ایجاد نمایید تا فضای نشیمن یا پذیرایی منزل تان خلوت تر به نظر برسد و دکوراسیون را زیباتر به نظر برسد.

فاصله دادن کاناپه از دیوار

۴٫ اگر پشتی کاناپه کوتاه است می توانید آن را در مقابل پنجره قرار بدهید. توجه داشته باشید که فاصله بین کاناپه و پنجره باید بین ۱۰ تا ۱۲ سانتی متر باشد تا بتوانید پنجره را به راحتی باز و بسته نمایید. اگر پنجره ای بزرگ و زیبا در فضای نشیمن یا پذیرایی دارید می توانید کاناپه را روبروی آن قرار بدهید تا از مشاهده چشم انداز زیبا نهایت لذت را ببرید.

قرار دادن کاناپه در مقابل پنجره

۵٫ شومینه اغلب به عنوان نقطه کانونی به شمار می رود بنابراین بهتر است کاناپه را در قسمت روبرویی شومینه قرار بدهید همچنین اگر فضای منزل شما بزرگ است می توانید دو کاناپه همرنگ و هم طرح را در روبروی یکدیگر قرار بدهید.

قرار دادن دو کاناپه در روبروی هم

۶٫ اگر فضای نشیمن منزل تان بزرگ است می توانید کاناپه ای که پشتی ندارد را در میانه اتاق قرار بدهید.

چیدمان کاناپه پشتی

کاناپه ال مانند نیز برای پر کردن گوشه نشیمن یا پذیرایی مناسب می باشد و زیبایی این مدل کاناپه زمانی بیشتر می شود که از دیوار فاصله داشته باشند همچنین این مدل کاناپه ها فضای بیشتری را برای نشستن ایجاد می کنند و شما می توانید از این طرح کاناپه برای جداسازی فضای نشیمن و پذیرایی از یکدیگر استفاده نمایید.

کاناپه ال مانند

ایده هایی برای چیدمان کاناپه

اگر کاناپه را به شیوه ای صحیح در فضای نشیمن یا پذیرایی قرار بدهید دکوراسیون این بخش از منزل کاربردی و جذاب تر به نظر می رسد علاوه بر این فضایی مناسب برای استراحت کردن و نشستن ایجاد می شود.

در صورت تمایل می توانید مدل کاناپه را ساده انتخاب نمایید که این طرح کاناپه برای دکوراسیون های مدرن و امروزی انتخابی مناسب می باشد همچنین اگر فضای منزل شما سلطنتی و کلاسیک می باشد بهتر است از کاناپه سلطنتی یا طرح دار در دکوراسیون داخلی استفاده نمایید.

مدل کاناپه ال اصولی برای چیدمان کاناپه مدرن و کلاسیک چیدمان کاناپه با اصول کاربردی چیدمان کاناپه به صورت کاربردی و زیبا کاناپه سلطنتی چیدمان کاناپه رنگ روشن در فضای پذیرایی کاناپه کلاسیک چیدمان کاناپه در فضای پذیرایی کلاسیک ست مبلمان سلطنتی نحوه چیدمان کاناپه سلطنتی در فضای پذیرایی لوکس مدل کاناپه طوسی نحوه چیدمان کاناپه ال   نحوه چیدمان کاناپه ال و طوسی کاناپه بدون پشتی چیدمان کاناپه و کوسن ها در فضای نشیمن اصول چیدمان کاناپه لاکچری کاناپه سورمه ای و بدون پشتی نحوه چیدمان کاناپه اسپرت و رنگ روشن چیدمان کناپه ال در فضای پذیرایی

در این مطلب با نحوه قرار دادن کاناپه در فضای نشیمن و پذیرایی آشنا شدید که امیدواریم با توجه به نکات ذکر شده توانسته باشید دکوراسیونی متفاوت را در فضای منزل خود ایجاد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *