مبل ها همیشه جزو یکی از مهم ترین و چشم گیرترین وسایل خانه ها بوده اند که افراد برای خرید آنها ذوق و انرژی زیادی دارند چون قرار است ظاهر خانه ها با حضور مبل ها رنگ و روی تازه ای بگیرد.

از بین انواع مبل هایی که توسط طراحان تولید شده است و در بازار عرضه شده است، مبل استیل طرفداران خاص خودش را دارد و کسانی که تمایل دارند در وضع ظاهری منزلشان چشم گیر و پر زرق و برق باشد به دنبال خرید این مبل ها هستند. همیشه سعی کنید قبل از خرید مبلمان اطلاعاتی را کسب کنید که برای خرید وقت و انرژی کمتری صرف کنید. به طور مثال در مورد مبل های استیل باید بدانید که هر چه وزن مبل بیشتر باشد نشان دهنده مرغوبیت و کیفیت بیشتر این محصول است چون بهترین نوع چوب برای مبل های استیل چوب راش است که وزن زیادی دارد و هر چه سنگین تر باشد یعنی حجم چوب بیشتر است و دوام و طول عمر بالاتر می شود.

مدل پرفروش مبل

انواع ساعت دیواری

علاوه بر مبل های استیل، مبل های سلطنتی یا همان مبل های کلاسیک هم در دسته ی مبل هایی هستند که ظاهر خانه با آن ها اصالت و جذابیت ویژه ای پیدا میکند و افراد زیادی به استفاده از آن ها علاقمندند. مبل کلاسیک طوری ساخته شده است که در تمام مراحل ساخت آنها ظرافت و دقت عمل زیادی به کار رفته است. از جمله در طراحی بدنه، رنگ و روکش این مبلمان سعی شده که سلیقه زیادی به خرج داده شود.

هر دو دسته ی مبل های سلطنتی و استیل در ست های ۷ نفره و  ۹ نفره در بازار عرضه می شوند که بهتر است قبل از اینکه برای منزل خود خرید را انجام دهید به ابعاد و متراژ خانه دقت کنید که دقیقا متناسب با فضا مبل را خریداری کنید تا باعث شلوغ به نظر رسیدن منزل شما نشود.

از آنجا که در ساخت این دو نوع مبل چوب زیادی به کار میرود و هزینه ی زیادی را بابت خرید آنها پرداخت می کنید توجه کنید که هر چه چوب سنگین تر باشد یعنی جنس بهتری دارد و به پارچه ی روکش مبل هم توجه کنید که جنس خوبی داشته باشد. معمولا از پارچه های مخمل و چرم و چرم مصنوعی برای روکش این نوع مبلمان استفاده می کنند که ابهت و جلوه ی خاصی به محیط می بخشد و مدت زیادی عمر می کند.

مبل و میز

مدل مبلمان جدید

تفاوت مبل سلطنتی، مبل استیل و مبل کلاسیک

وقتی که برای خرید مبلمان وارد بازار و فروشگاه ها و یا سایت های مختلف می شوید و با انبوه مدل های مختلف مبلمان در سبک های مختلف آشنا می شوید این سوال برای شما پیش می‌آید که به برتری و مزیت مبل ها نسبت به یکدیگر چیست و اگر شما طرفدار مبل های پر زرق و برق باشید ناخودآگاه به سمت مبل های سلطنتی یا استیل و یا مبل های کلاسیک کشیده می‌شوید و با این سوال مواجه می شوید که دقیقاً تفاوت ها و شباهت های این مبلمان چیست که آنها از یکدیگر متمایز کرده است؟ ما به شما خواهیم گفت.

یکی از اصلی ترین تفاوت هایی که مبل های استیل یا همان مبل های سلطنتی با مبل های کلاسیک دارند تفاوت در طراحی و کنده کاری هایی است که روی این مبل ها وجود دارد، زیرا معمولاً مبل های کلاسیک طراحی های کمتر و ساده تری نسبت به مبل های استیل و سلطنتی دارند و چون چوب کمتری در ساخت مبل های کلاسیک نسبت به مبل های سلطنتی و استیل به کار رفته است، هم وزن پایین تری دارند و هم به نسبت آن، قیمت مبل های کلاسیک نسبت به مبل های استیل و سلطنتی پایین‌تر است و کسانی که تمایل دارند در عین داشتن زرق و برق به سمت زندگی مدرن تر حرکت کنند سعی می‌کنند مبل های کلاسیک را خریداری کنند که ظاهر ساده تری دارند.

مراحل تولید مبل سلطنتی یا استیل و مبلمان کلاسیک

در ابتدا نجاران کارهای برش الوار و آماده سازی قالب مبلمان را انجام می دهند و اندازه و ابعاد مبلی که قرار است ساخته شود را در نظر می گیرند و بعد از ساخت قالب مورد نظر مرحله ی بعدی منبت کاری روی چوب است و بعد از منبت کاری و کنده کاری روی چوب، قالب مبل را سمباده می‌کشند و سیلر و کیلر می پاشند و بعد رنگ آمیزی می کنند و در مرحله ی نهایی رویه کوبی مبل توسط حرفه ای های این حیطه صورت می گیرد تا برای فروش به مغازه ها و فروشگاه ها ارسال شود.

مبلمان استیل و کلاسیک ایتالیایی:

مبل استیل یا سلطنتی ایتالیایی ونوس

مدل پرفروش مبل

مبل استیل یا سلطنتی معاصر ایتالیایی

مدل پرفروش مبل

مبلمان کلاسیک ایتالیایی مدل Aida Salotti

مدل پرفروش مبل

مبل کلاسیک کلاریسا

مدل پرفروش مبل

مبل استیل، سلطنتی و کلاسیک جدید و شیک

مبل کلاسیک هفت نفره سومریا مدل نیلوفر

مدل پرفروش مبل

مبل استیل یا سلطنتی ونوس VENOS

مدل پرفروش مبل

مبل کلاسیک الیزا مبل و میز

مدل پرفروش مبل

مبل کلاسیک رونیا مبل و میز

مدل پرفروش مبل

مبل کلاسیک والنتینا مبل و میز

مدل مبل جدید

مبل کلاسیک پانیا مبل و میز

مدل مبل راحتی

مبل کلاسیک مونالیزا

مدل مبل راحتی

مبل استیل یا سلطنتی روناک RONAK

مدل مبل راحتی

مبل چستر فیلد CHESTER

مدل مبل راحتی

مبل استیل یا سلطنتی آمتیس AMETIS

مدل مبل راحتی

مبل استیل یا سلطنتی مدرن رز دی ایران

مدل مبل راحتی

مبلمان استیل یا سلطنتی یا کلاسیک رونیا RONIA

مدل مبل راحتی

مبلمان استیل و کلاسیک ترک:

مبل استیل یا سلطنتی ترک مدل سانترال

مدل مبل

مبل استیل یا سلطنتی ترک مدل امپراطور

مدل مبل

مبل کلاسیک الیزه    

مدل مبل  

مبل کلاسیک مدرن گاردنیا    

مدل مبل

مبل کلاسیک لاوینیا   

مدل مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *