خانه دکوراسیون کامل خانه دکوراسیون رنگی ترکیب رنگ صورتی و خاکستری در طراحی دکوراسیون منزل

ترکیب رنگ صورتی و خاکستری در طراحی دکوراسیون منزل

تم ترکیبی خاکستری و صورتی

عده ای از ما به علت سر رشته نداشتن در زمینه ترکیب رنگی از اعمال آن در چیدمان منزل هراس داریم. البته گاهی نیز این ترس و هراس، منجر به یک دکوراسیون ایده آل و سنجیده خواهد شد. یکی از ترکیب های فوق العاده در دیزاین منزل استفاده از رنگ صورتی و خاکستری به صورت خلاقانه است.

ترکیب رنگی صورتی و خاکستری در دکوراسیون منزل

آشنایی ابتدایی شما با ترکیب و هارمونی رنگ کمک می کند که ترکیب های مناسبی را برای محیط منزل انتخاب و اعمال کنید. این ترکیب ها اگر سنجیده و دقیق انتخاب شده باشند، بافت ناموزون و ناهنجاری ایجاد نخواهند کرد. با وجود اعمال دو رنگ یا حتی سه رنگ در محیط منزل باز هم بافت منزل یک دست و هنجار است.

صورتی

رنگ صورتی رنگ نشاط است. این رنگ از نظر ترکیبی از سفید و قرمز تشکیل شده است. به همین خاطر به راحتی بارنگ سفید ست می شود. اغلب خانم ها رنگ صورتی را دوست دارند و از این رو صورتی را رنگی زنانه قلمداد می کنند. از نظر روانشناسی این رنگ از بسیاری از واکنش های عصبی جلوگیری می کند. ظرافت رنگ صورتی افراد به صمیمیت و گرمی در محیط دعوت می کند.

کهن استیل

دکوراسیون رنگی صورتی و طوسی

طراحی زیبای اتاق نشیمن با تم صورتی و خاکستری

چاپ دی

طراحی مدرن با تم صورتی و خاکستری

طراحی لاکچری منزل با تم خاکستری و صورتی

اجرای دکوراسیون داخلی

دکوراسیون شیک منزل با تم طوسی و صورتی

دیزاین زیبای منزل با تم صورتی و خاکستری

رنگ خاکستری

حاصل ترکیب دو رنگ سفید و سیاه است. این رنگ را می توان سایه نامید. چون مانند سفید و مشکی دیده نمی شود. خاکستری رنگی خنثی و فاقد گرمی و محافظی در برابر تاثیرات بیرونی است. این رنگ منجر به احساست منفی می شود. خاکستری رنگ تولید نیست. چون نه سیاه است و نه سفید.

استفاده از رنگ خاکستری در دکوراسیون منزل می تواند گزینه خوبی نسبت به رنگ مشکی باشد. با عقل و دانش و استحکام در ارتباط است. نشانگر ترس و فقدان احساس است و بین ضمیر خود آگاه و ناخود آگاه ارتباط برقرار می کند. رنگ خاکستری روشن قابلیت تطبیق بیشتری نسبت به خاکستری تیره دارد.

تم خاکستری در منزل لاکچری

طراحی زیبای اتاق با تم خاکستری

ترکیب رنگی طوسی و صورتی

طراحی عالی اتاق خواب با تم خاکستری

طراحی اتاق خواب با تم ترکیبی خاکستری و طوسی

دکوراسیون شیک منزل با تم صورتی و خاکستری

طراحی زیبای اتاق نشیمن با تم صورتی و خاکستری

 رنگ طوسی و صورتی

ترکیب این دو تیپ رنگی در دکوراسیون سبب به وجود آمدن محیطی متعادل و معمولی در منزل است. همان طور که می دانید این دو رنگ در ترکیب رنگی خود رنگ سفید را شامل می شوند. حال این که صورتی در ترکیب رنگ سفید با قرمز شکل گرفته و طوسی نیز در ترکیب سفید با سیاه به وجود آمده است.

دیزاین متفاوت با تم خاکستری و صورتی

طراحی داخلی منزل

دکوراسیون مدرن منزل با تم ترکیبی

دیزاین ایده آل با تم ترکیبی

چیدمان مدرن منزل

تم ترکیبی خاکستری و صورتی

این پس زمینه مشترک سبب تطبیق این دو رنگ با یکدیگر می شود. بنابراین این رنگ ها از رنگ های هم خانواده اند و ابداً از هم دور نیستند. در رنگ خاکستری، تیرگی رنگ مشکی با رنگ سفید به تعدیل می رسد. همچنین در رنگ صورتی نیز تندی رنگ قرمز با رنگ سفید شکسته می شود.

بنابراین این دو طیف رنگی می توانند در کنار هم قرار بگیرند و صورت یک دست و منظم در محیط منزل ایجاد کنند.

رنگ طوسی در دکوراسیون با توجه ترکیب میزان رنگ مشکی و سفید متفاوت خواهد بود. در رنگ صورتی نیز با تغییر میزان رنگ قرمز و سفید می توان رنگ های متفاوتی از آن را به دست آورد.

دیزاین شیک منزل

دیزاین لاکچری منزل با تم طوسی و خاکستری

دیزاین مدرن منزل با تم خاکستری و صورتی

طراحی متفاوت منزل با تم خاکستری و صورتی

در هر صورت باید بدانید زمانی که از خاکستری تیره استفاده می کنید، بهتر است از صورتی کم رنگ یا روشن بهره ببرید و هنگامی که رنگ خاکستری روشن را به کار می برید، می توانید از رنگ پرتر در تم صورتی استفاده کنید. البته این یک نوع تعادل است و شما با روش های ترکیبی دیگری نیز می توانید تعادل رنگ را در محیط منزل خود ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.