خانه مبلمان نحوه چیدمان مبل ال و چند نکته مهم که نباید فراموش کنید

نحوه چیدمان مبل ال و چند نکته مهم که نباید فراموش کنید

طراحی زیبای اتاق پذیرایی

برای چیدمان مبل ال در منزل باید نکات مهمی را در نظر بگیرید و آن گاه با تکیه بر این نکات به طرز هوشمندانه دکوراسیون خود را ترتیب دهید. معمولاً بیشترین زحمت زمانی نصیب شما می گردد که فضای کافی برای مبلمان در منزل وجود ندارد. در ادامه ایده هایی از دکوراسیون مبل با طراحی ال را برای شما علاقه مندان گردآوری کرده ایم.

قبل از اقدام به چیدمان مبل ال, بعد مساحتی منزل را در نظر بگیرید. این مبلمان برای منازل کوچک بهتر جواب می دهد. برای چیدن این مبل از الگوهای خاصی استفاده می شود.

الگوهای چیدمان مبل ال

مبل ال

مبلمان ال طبیعتاً از نظر ظاهری شبیه به حرف انگلیسی L می باشد. این حرف در بسیاری از  مکان ها و وسایل منشأ طراحی شده است. یعنی مبل ها به صورت افقی در کنار هم چیده می شوند و با یکدیگر زاویه ای 90 درجه را شکل می دهند.

دکوراسیون جذاب اتاق پذیرایی با مبل

مبل ال در طراحی اتاق پذیرایی

اجرای دکوراسیون داخلی

چیدمان مبل با تم قرمز

طراحی لاکچری مبلمان قرمز تم جذاب مبلمان

چیدمان مبل ال

مبلمان ال با تم زرد

طراحی جذاب اتاق پذیرایی با تم خاکستری

چیدمان مبل ال قرمز

طراحی فوق العاده مبلمان ال

چیدمان مبل ال با تم خاکستری

مبل ال دارای دو ضلع است که یکی از اضلاع از دیگری طویل است. گاهی این دو اضلاع به یکدیگر متصل می باشند و گاهی نیز به مجزا هستند اما در کنار یکدیگر قرار می گیرند و در هر دو حالت نماد حرف ال می باشند.

مبل ال با کاناپه دو نفره

در طراحی مدل مبل ال با این الگو، فضای کمی برای تعداد افراد وجود دارد. از این رو بهتر است در خانه های با جمعیت کم مورد استفاده قرار گیرد. در این چیدمان، قسمت کوچک مبل به کاناپه متصل می شود. در روبروی مبل ال از مبل های تک نفره استفاده کنید تا دکوراسیون مربعی شکل در منزل به وجود آمده و در فضای اختیاری شما صرفه جویی شود. استفاده از میز عسلی در مقابل چیدمان مبل ال بسیار حساب شده و زیباست.

طراحی عالی اتاق پذیرایی با تم خاکستری
طراحی شیک اتاق با مبل ال قرمز
مبل ال با تم سبز تیره
چیدمان زیبای مبل ال با تم کرم
طراحی جذاب مبلمان ال
اتاق پذیرایی شیک با مبل ال
تم سفید در چیدمان مبل ال
مبل ال با دیزاین جذاب
چیدمان ایده آل مبل ال
مبل ال با تم سفید
دکوراسیون ایده آل مبل ال
دیزاین لاکچری با مبل ال

مبل ال با کاناپه دو نفره قرینه

در این حالت، دکوراسیون مبلمان ال با اضلاع برابر شکل می گیرد. احتمالاً فضای اختصاصی شما باید از مورد اول بزرگ تر باشد. قرینه سازی کاناپه ممکن است فضا را کمی یکنواخت سازد. برای شکستن این یکنواختی باید از یک جلو مبلی نسبتاً بزرگ بهره مند شوید.

مبل ال با کاناپه سه نفره و ضلع کوچک جدا شونده

مدل مبل ال راحتی در این وضعیت در یکی از اضلاع بسیار کوتاه و در ضلع مقابل بسیار طویل است. بهتر است این ضلع طولانی را در راستای طول منزل بگذارید. ضمن اینکه بخش کوتاه مبل را در قسمت عرض منزل قرار دهید. در این دکوراسیون از جلو مبلی استفاده نکنید و به جای آن از میز عسلی هایی با قابلیت جا به جایی استفاده کنید.

چنین چیدمانی در مبل ال، اتاق شما را فراخ و بزرگ نشان می دهد. در دکوراسیون مبل ال به این روش از مبل تک نفره استفاده نکنید و به جای آن در قسمت های خالی از استندها، آباژور، بوفه ها و گلدان های زیبا کمک بگیرید.

چیدمان لاکچری مبل ال
مبل ال با تم قرمز
طراحی مبل ال
طراحی زیبای مبلمان ال
دیزاین جذاب مبل ال
مبل ال با طراحی متفاوت
دکوراسیون اتاق پذیرایی با مبل ال
مبل ال با طراحی ساده
دیزاین جذاب مبلمان ال
مبل ال در اتاق پذیرایی
طراحی عالی مبل ال
دکوراسیون شیک مبل ال
دکوراسیون ایده آل مبل ال

مبل ال جدا شونده

این وضعیت تمام مدل های بالا را در بر می گیرد. در این مواقع می توانید با استفاده از قسمت های تشکیل دهنده مبل ال، از مهمانان پذیرایی کنید و این قسمت ها را گاهی به شکل متصل و گاهی به شکل جدا قرار دهید. اضلاع مبل در این چیدمان با یک میز عسلی متصل می شود و دگر نیازی نیست محیط داخلی خانه را با جلو مبلی و … اشغال سازید. این نوع مبلمان برای خانه های کم جمعیت استفاده می شود. در چنین چیدمانی می توان فضا را به دلخواه کم یا زیاد کرد. از این رو این وضعیت مناسب ترین حالت برای چیدمان مبل ال شناخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.